Popis vozu

Základní popis Subaru Forester v NCAP Best in Class 2020

Ocenění Best in Class 2019 pro Forester e-Boxer: podle Euro NCAP

je nejbezpečnějším autem ve třídě
⚫ Prestižní ocenění „Best in Class“ pro Forester od organizace Euro NCAP 1
⚫ Druhé ocenění „Best in Class“ od Euro NCAP pro Subaru
⚫ Nejlepší hodnocení pro Forestera ve své třídě 2 v testech ochrany dětských pasažérů
*
1: Nez ávislá organizace provádějící nárazov é a bezpečnost ní testy , podporovaná sedmi evropskými vládami automobilovými a
spotřebitelskými kluby
2*:
Skóre Subaru Forester e BOXER v test u ochrany d ětských pasažérů : 9 1% nejaktuálnějšího Euro NCAP protokolu,
r egist rující nejvyšší výsledky v kategor ii C SUV ze všech d oposud testovaných vozů
Pátá generace Foresteru získala od organizace Euro NCAP prestižní ocenění Best in Class za rok 2019. Tímto titulem se mohou chlubit pouze vozy, které ve své třídě v daném roce dosáhnou absolutně nejlepšího výsledku v nárazových testech i dalších disciplínách.
Už v prosinci nový Forester e-Boxer potvrdil sílu Subaru v oblasti bezpečnosti, když v rámci testů Euro NCAP suverénně získal plných pět hvězd – dosáhl nejlepších výsledků ze všech modelů Subaru v historii a za ochranu dospělých si připsal téměř bezchybných 97 %. Hodnocením 91 % za ochranu dětských pasažérů dokonce přepsal dosavadní žebříčky nejvyšší známkou v historii třídy menších SUV a MPV (kategorie Small Off-Road/MPV).
Mimořádný výsledek se nyní od Euro NCAP dočkal dalšího uznání v rámci ocenění Best in Class 2019, které se každoročně uděluje nejbezpečnějším autům představeným v uplynulém roce. Pro Subaru je to
2020MY Subaru Forester e-Boxer Best in Class 2019 kategorie Small Off-Road/MPV
přitom již druhý podobný úspěch – před dvěma lety si stejné ocenění odnesly modely Impreza a XV. Ty jsou stejně jako nový Forester postaveny na platformě SGP, která vyniká mimořádnou pevností. Díky tomu zajišťuje nejen bezkonkurenční ochranu v případě nárazu, ale také ukázkovou ovladatelnost, výborné jízdní vlastnosti a vysoký komfort.
Pátá generace Foresteru podobně uspěla hned při uvedení na domácí japonský trh v roce 2018. Tehdy získala od organizace JNCAP ocenění First Prize, když v testech bezpečnosti dosáhla vůbec nejvyššího skóre v historii tamních měření. Kromě samotných nárazových zkoušek bodují modely Subaru také propracovanými asistenční systémy v čele s unikátním řešením EyeSight.
###
O společnosti Subaru Corporation
Koncern Subaru Corporation (do dubna roku 2017 nesla společnost název Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI)), výrobce automobilů Subaru, je předním japonským výrobcem s dlouhou historií technologických inovací, které se opírají o zkušenosti z letecké divize koncernu. Výroba automobilů je jedním z hlavních pilířů koncernu, ale i ostatní divize Subaru Corp. – Aerospace, Industrial Products a Eco Technologies – nabízejí širokou paletu produktů od motorových agregátů přes generátory, vozy technické údržby po malá letadla, základní komponenty osobních letadel či větrem poháněných generátorových systémů. Subaru Corp. si vydobyla celosvětové uznání za technologii stálého pohonu všech kol AWD a ploché motory Subaru s protiběžnými písty. Firma je rovněž na špici vývoje ekologických technologií a zasazuje se o celosvětovou ochranu životního prostředí.